Klęska żywiołowa na obszarze części województw dolnośląskiego, opolskiego oraz śląskiego.
Sposób i termin zgłaszania szkód łowieckich, dokonywania oględzin, szacowania, ustalania wysokości i wypłaty odszkodowania.
W dniu 27 kwietnia 2019 weszło w życie rozporządzenie Ministra Środowiska zmieniające zasady zgłaszania i szacowania szkód łowieckich.
Co zrobić, aby uzyskać pełne odszkodowanie po klęsce żywiołowej – nawałnicy, huraganie, powodzi... ?
Poradnik dotyczy osób, które wykupiły polisy ubezpieczające od następstw klęsk żywiołowych oraz rolników, którzy mają ubezpieczenie budynków rolniczych. To ubezpieczenie jest obowiązkowe, zatem powinien mieć je każdy rolnik.
Funkcjonemy jako forma powszechnego samorządu rolniczego, posiadającego osobowość prawną. Terenem działania naszej izby jest obszar województwa pomorskiego. Nasze działania zmierzają głównie w kierunkach zapewniania efektywności produkcji rolniczej oraz wzrostu dochodów i poprawy warunków życia ludności zamieszkującej na wsi.
Celowi temu służy udział izby w rozwiązywaniu konkretnych zadań, między innymi z zakresu
regulacji prawnych dotyczących rolnictwa, oświaty i doradztwa z zakresu rolnictwa i postępu technicznego i technologicznego w produkcji rolnej, rozwoju przetwórstwa i marketingu surowców żywnościowych w tym tworzenia i rozwoju rynków lokalnych, modernizacji rolnictwa skierowanej na poprawę struktury agrarnej oraz rozwój infrastruktury wsi, wspierania dodatkowych źródeł zarobkowania poza gospodarstwem rolnym.
w Pruszczu Gdańskim, Słupsku, Chojnicach, Człuchowie, Kartuzach, Kościerzynie, Lęborku, Nowym Dworze Gdańskim oraz Starogardzie Gdańskim.
Zachęcamy do kontaktu z naszymi pracownikami odpowiedzialnymi za poszczególne powiaty.
Zapoznaj się z działalnością rad powiatowych w latach 2023-2027.
Pobierz najnowszy numer biuletynu Pomorskiej Izby Rolniczej w wersji PDF.